S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
  Droša braukšana 

Vispārīgie noteikumi braukšanai grupā/kolonnā

Visiem mums reizēm nākas braukt lielā kolonnā. Lai izvairītos no nepatīkamām sadursmēm vai vienkārši lai citi braucēji nekristu uz nerviem, lūdzu, izlasiet, izdrukājiet un ievērojiet sekojošus noteikumus braukšanai kolonnā. Tie ir izmēģināti un pieņemti mototūrisma ceļojumos, cerams, derēs arī pārējai moto sabiedrībai.

 • Kustības izpilda kolonnas līderis, visi pārējie kolonnas braucēji atkārto, lai tās nonāktu līdz noslēdzošajam braucējam:

  - kreisā roka horizontāli – pagrieziens pa kreisi (pagrieziens ieslēgts). Kreisā roka saliekta elkonī uz augšu – pagrieziens pa labi

  - Kreisā roka uz leju, kustības tipa ‘pagaidi, pagaidi’, it kā pliķējot pa maza resna liliputa pliko galvu – līderis redz briesmas uz ceļa (bedre, menti, sašaurinājums), vai signalizē par to, ka ir pieņēmis lēmumu par apstāšanos.

  - Viens kreisās rokas pirksts augšā – kolonnā pa vienam

  - Divi kreisās rokas pirksti augšā – kolonnā pa diviem

 • Katrs kolonnas braucējs ietur tādu distanci līdz priekšā braucošajam, kāda ļautu droši nobremzēt un PILNĪGI apstāties, ja priekša braucošais, piemēram, pēkšņi krīt vai ietriecas šķērslī.

 • Katrs kolonnas braucējs seko līdzi ne tikai priekšā braucošajam, bet arī aizmugurē braucošajam. Ja aizmugurējais atpaliek, jāatpaliek kopā ar viņu, nezaudējot no redzesloka. Ja viņš apstājas, arī jāapstājas. Priekšā braucošais darīs to pašu, un pēc kilometra – pusotra visa kolonna apstāsies.

 • Kolonnā vienam otru neapdzīt!!! Pretējā gadījumā katram jāsadala uzmanība ne tikai uz priekšu, bet arī atpakaļ. Turklāt apdzīšana ierobežo pārkārtošanās brīvību.

 • Ja beidzas benzīns (esi pārslēdzies uz rezervi, vai iedegās lampiņa), uzmanīgi apdzen visus saskaņā ar 6.punktu un dod signālu līderim pasitot ar roku pa bāku (savu - tulk. piez. ;)). Šādā gadījumā līderis griežas iekšā pirmajā derīgajā benzīntankā.

 • Ja rodas nepieciešamība apdzīt priekšā braucošos, jārīkojas sekojoši: pietuvojies priekšā braucošajam, lai tas redzētu tevi spogulī. Ieraugot aizmugurē lakstošo biedru, priekšā braucošais pamāj ar galvu vai izdara uzaicinošu mājienu ar roku, kas nozīmē, ka viņš palaiž VIENU aizmugurējo uz priekšu. Ja viņš grib palaist vairākus, tad izdara attiecīgi tik mājienus ar galvu vai rokas vēzienus, cik braucējus grib palaist uz priekšu, bet pēc tam, ja viņš grib pārkārtoties uz kolonnas vidu, ieslēdz kreiso pagriezienu.

 • Visiem un vienmēr katrā uzpildes reizē (katrā DUS, kur apstājaties) jāpilda pilna bāka, līdz lūpai, neatkarīgi no tā, cik bākā ir benzīna. Ticiet, tas IR svarīgi.

Tulkoja WHITEHEAD

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !