S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
  Droša braukšana 
Maksimāla aizsardzība kritiena gadījumā.

Ikdienas mēs braukājam ar dažādiem baikiem- it kā viss ir: ādas kombinezons, Arai vai Shoei ķivere, Dainese vai Alpina zābaki, klevara cimdi utt, bet, tik un tā, ir tāda sajūta it kā kaut kas trūkst, bet nezinām, kas tieši.

Sēžoties uz superbaika vai kāda cita baika, neatstāj doma: "kas notiks, ja es kritīšu, vai mans dārgais Dainese kombinezons spēs pasargā no kritiena". Diemžēl jāatzīst fakts, ka neviens, pat pats dārgākais kombinezons, nespēs mūs pasargāt no traumām. Mēs zemapziņā domājam; “kaut tik neciestu mugurkauls”, jo, tik tiešām, mugurkauls ir tā vieta kuru var itin viegli traumēt, krītot no baika un uzlidojot virsū kādam objektam (mašīnai, kokam, stabam utt). Šo svarīgu ķermeņa daļu visbiežāk traumē un kļūstot paralizēts uz visu mūžu.

Firmas, kas ražo moto kombinezonus, ir tam pievērsuši uzmanību un izstrādāja dažādus aizsargslāņus kombinezonos, kas ir veidoti no klevara vai citiem superviegliem un izturīgiem materiāliem, bet tādi jauninājumi arī nepasargā mūs no mugurkaula un kaklu traumām, un te ražotājiem “pieleca”, ka lidmašīnu pasažieriem ir speciālas piepūšamās glābšanas vestes un, ka līdzīgas vestes tiek ražotas arī ūdens motocikliem.

Motociklistu aksesuāru un apģērbu ražotāji, ātri vien apjēdza šo vērtīgo ideju un izstrādāja piepūšamās vestes (to cena- 300 $ līdz 850 $), kas tiek vilktas virs pamata apģērba. Pie vestes atrodas vads ar sensoru, kuru piestiprina pie stūres vai pie cita motociklu daļas, un tiklīdz motociklists izlido no sēdekļa, šis vads izraujas no sensora un 0.4 līdz 0.8 sekunžu laikā veste piepildās ar gaisu. Viskritiskākās ķermeņa daļās rodas gaisa joslas: ap krūškurvi, mugurkaulu un kaklu, mīkstinot motociklista slīdēšanu un triecienspēku. Šīs vestes materiāls ir veidots no metāliska auduma (alumīnija), kas var izturēt vissmagākos triecienus un pat slīdēšanu pa asfaltu, neļaujot audumam saplīst un izlaist gaisu. Šīs veste ir lietojam vairāk kārtīgi, nepieciešams tikai izlaist gaisu un nomainīt gaisa flakonu, un veste ir gatava aizsardzībai. Šādas vestes ir jaunums drošības jomā un tās tikai nesen ir ieviestas ražošanā, līdz ar to tuvākā nākotnē varētu parādīties daudz vieglāki un lētāki šādas vestes veidi.

Tagad ražo ne tikai piepūšamās vestes, bet arī jakas, kurās jau ir iestrādātas piepūšamās joslas, kuras tiek gatavotas no tā paša materiāla un to aptuvenais svars ir 2.8 kg.

Vestes pašlaik ražo DAINESE, bet piepūšamās jakas tādas firmas kā IXS un SPIDI.

Rakstīts ir pēc DAINESE, IXS un SPIDI materiāliem.

Eggparka
Pirms....
...un vēlāk.

 

IXS

 

 

Spidi

www.SUPERBIKE.lv jau rakstīja par DAINESE ražotajām motovestēm.

Tulkoja- Nox Noxiuos

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !