S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
  Droša braukšana 
Neoficiālais motoķiveru " iedalījums"

Ķivere ir viens no vissvarīgākajiem motociklistu aksesuāriem un bez tās nevar iztikt itin neviens braucējs, kas pārvietojas uz 2 riteņu monstroīda vai tas būtu skūteris, vai arī zvērīgs un superjaudīgs superbaiks. Varētu nepieminēt, ka pat ceļu satiksmes noteikumos ir minēta motoķivere  kā obligāts aksesuārs, kuru nelietojot var saņemt administratīvo sodu...

Sods te nav galvenais- daudzi piekritīs, ka galvenais, lai avārijas laikā neciestu smadzenes un es, tīri personiski, neciešu braucēju bez ķiverēm-  manās acī, tie ir bezatbildīgi cilvēki.

Diemžēl, ceļu negadījumi, parāda to, ka tie cilvēki, kas ir pārvietojušies bez ķiverēm, krītot, labākā gadījumā gūst smadzeņu satricinājumu un viņiem nākas diezgan ilgi pabūt slimnīcā, iztērējot diezgan prāvus līdzekļus, ja vien nav iegūta invalīditāte uz mūžu! Otrajā gadījumā jūs paši saprotiet, kas notiek…

Ķiveres iekšienē ir speciāla sastāva pildījums un ja sanāk krist uz asfalta, tad visu triecienu saņem nevis galvas, bet gan šis speciālais deformējošais sastāvs.

Ķivere kalpo ne tikai, kā aizsarga aksesuārs un pasargā no traumām, bet pasargā arī no laika apstākļiem (tas ir atkarīgs no ķiveres tipa). Reiz, braucot bez ķiveres, es apsaldēju galvu un 2 nedēļas nācās vārtīties pa gultu, bet citreiz, neskatoties, ka man bija saules brilles, vējš tā sapūta acis, ka es 2 dienas normāli nevarēju redzēt un ar savām sarkanām acīm izskatījos pēc vilkača. Lietainā laikā ķivere nedod galvai izmirkt, tā ka jūs paši varat izspriest, kā jūs vēlaties parvietoties ar motociklu..

Kā izvēlēties pareizo ķiveri?
Galvenais jāvadās pēc ķiveres kvalitātes un galvenais kvalitātes rādītājs ir cena- jo augstāka cena, jo ķivere labāka, tāpēc nebrīnieties, ka dažas ARAI ķiveres (integral) maksā ne mazāk, kā 500.- $.
Ir jāmin vairāki iemesli, kāpēc ķiveres it tik dārgas.

Pirmkārt, cenu ietekmē ķiveres svars- jo vieglāka ķivere, jo tā dārgāka (samazinātais svars nedrīkst kaitēt ķiveres kvalitātei). Dārgās ķiveres tiek taisītas no oglplastikas materiāliem, savukārt lielākā daļa lētāko ķiveru tiek taisītas no stiklsķiedras materiāliem, līdz ar to, par dažiem desmit gramiem jūs varat samaksāt pat līdz 100,- $ . Atgādināšu, ka pēc fizikas likumiem, katrs grams ķiveres svara, tai esot kustībā pārvēršas par kilogramiem...

Otrkārt jūs maksājat par papildus ērtībām-  ir pieejamas ķiveres ar izņemamu iekšējo klājumu (kas ir mazgājams), speciāli "pret-miglas" stikli (atifog), kā ari sarežģītas ventilācijas sistēmas. Arī ķiveres krāsojums, vai  apgleznojums paaugstina tās cenu.

Vislabākās pasaulē ķiveres ražo ARAI, SHOEI un DAINESS, kaut gan ir arī atsevišķi ķiveru modeļi firmām NOLAN, AGV, SUOMI, X-LITE, kas neatpaliek kvalitātes ziņā no pieminētajām firmām. Tie ir tikai atsevišķi modeļi un šo firmu ķiveres var ierindot kā otrās labākās ķiveres pēc kvalitātes. Tālāk seko trešā ķiveru grupa ar tādām firmām kā FM, LAZER, UVEX šīs ķiveres ir diezgan lētas (ir arī daži dārgi modeļi) un to kvalitāte arī nemaz slikta nav, bet pilnu drošību uz lieliem ātrumiem negarantē. Tad eksistē vēl ceturtā ķiveru grupa- tās ir ķiveres, kas tiek ražotas pēc licences, kā AGV - Baltkrievija.

Ir jāpiemin vēl viens būtisks faktors- pērkot ķiveres, ir jāuzzina vai attiecīgajam ķiveres modelim ir viegli pieejami maiņas stikli. Tas būtu isvarīg pērkot motoķiveri no trešās un ceturtās ķiveru grupas.

Rakstīts pēc ARAI, NOLAN, AGV un citu ķiveru ražotāju materiāliem.

Nox Noxiuos

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !