S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
  Pasaules raibumi 
Motocikls ? … skrituļdēlis ? … Wheelman!

“Ja cilvēks būtu veidots savādāk, tad tam noteikti pēdu vietā būtu riteņi :). Uguns iegūšanas atklāšana ir svarīgs izgudrojums. Rata izveide bija vēl svarīgāks!”- tā mums vēlas iegalvot Austrālijas izgudrotājs Grants Teilors (Grant Taylor). Dabā nepastāv nekas līdzīgs ‘ratam’- to pilnībā radīja cilvēka iztēle un tā radīšana tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajiem izgudrojumiem cilvēces vēstures sākumā.!

Šogad prestižais žurnāls TIME Granta izgudrojumu WHEELMAN nodēvējis par vienu no svarīgākajiem izgudrojumiem 2002. gadā.

100 gadus inženierus ir intriģējusi ideja par bez-spieķu rata izveidi un tā veiksmīgu pielietojumu. Visā pasaulē transporta līdzekļu ražošanas kompānijas ir izmēģinājušas dažāda dizaina un konfigurācijas riteņu izveidi. Pētniecības un izstrādes darbs ilga 20 gadus sākot ar Granta Tailora ideju līdz dizaina izstrādei, kuru vada inženieris Muzza Grant. Beidzot ir radīts kompakts individuālais pārvietošanās līdzeklis uz diviem bezass riteņiem, ar zemu smaguma centru, veidots no izturīgiem materiāliem un ar minimālu svaru. WHEELMAN atgādina velosipēdu vai skrituļdēli un tā vadība ir līdzīga- manevrēšana notiek ar ķermeņa svara pārnešanas palīdzību, savukārt akselerācija un bremzēšana- izmantojot rokā turamu ātruma pulti.

Wheelman varētu ieinteresēt extreme sporta veidu cienītājus, pie tam tas ir izmantojams gandrīz jebkuros apstākļos- to nodrošina liela diametra riteņi. Braucējs kājas iemauc pašos riteņos un vada WHEELMAN ar priekšējās kājas un svara pārnešanas palīdzību. Aprīkots ar 43 cc2 divtaktu dzinēju, izmantojot nerūsējošu tēraudu un izturīgu poliuretānu, WHEELMAN spēj sniegt ekstrēmas izjūtas un prieku. Izmantojot šo vieglo aparātu, iespējams izbraukt praktiski jebkuru seguma ceļus, pļavas un laukus un pat uzbraukt stāvus pauguros.

Lai gan šī pārvietošanās ierīce izskatās ‘mierīga’, domājams, ka traumas var gūt tādas pašas (vai smagākas), kā izmantojot velosipēdus vai skrituļdēļus. Diemžēl, ražotāju mājaslapā nav sīkākas informācijas par jaudu, maksimālo ātrumu utt. Toties ir publicēts “disclaimer”, jeb kā to tulko Tildes Datorvārdnīca- “atteikšanā/noliegšana”, kurā lasāms, ka “Pircējs (braucējs) apzinās, ka Wheelman ir jauns un nepārbaudīts transporta līdzeklis, kas paredzēts sportiskai atpūtai. Wheelman pircējs (braucējs) atsakās no iespējas celt jebkādu apsūdzību tiesā pret Wheelman izgudrotājiem/ražotājiem/izplatītājiem”

Noskatieties filmiņas un jums viss paliks skaidrs:

Filmu skatīšanai nepieciešams Apple QuickTime 5

P.S. Pašlaik internetā ir atrodamas 2 cenas šim izgudrojumam- $1200 (ASV dolāru) TIMES lapā un $1500 oficiālajā lapā, kas laikam nozīmē Austrālijas dolārus.

Oficiālā mājaslapa: www.wheelman.com.au
Papildus info var iegūt, sūtot e-mails uz: info@wheelman.com.au

Tulkoja Beaviz

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !