S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
  Pasaules raibumi 
"Zaļās mašīnas" kas iet 170 jūdzes (apm. 272 km) stundā. Amerikāņu firma izveido dīzeļ-elektrisko moci-hibrīdu.

20. jūnijs, 2001
Tony Hoare

Amerikāņu firma eCycle uzskata, ka tā var uzbūvēt dabai draudzīgu dīzeļ-elektrisko hibrīda supermoci, kas var sasniegt ātrumu 170 jūdzes (apm. 272 km) stundā.

Tās vārdi pierādījās pēc 125 cm3 hibrīda izrādīšanas, kas brauc uz aizmugurējā riteņa, cik vien to vēlaties, kā arī var pieveikt 160 jūdzes (apm. 256 km) ar vienu galonu (apm. 3 l) degvielas.

Ar mazsvara Grimeca riteņiem un Penske aizmugurējo amortizatoru, fakts, ka tas ir zaļais mocis, bija gaidāms.

Cilvēki, kas strādā pie eCycle saka, ka visi moči varētu tikt darbināti līdzīgā ceļā, un nav nekādu ierobežojumu moča izmēriem.

Dans Sodomskis, kas pārstāv eCycle saka: "Mūsu klienti būs pārsteigti uzzinot, ka 125 mocis,kas brauc uz aizmugurējā riteņa un nobrauc vismaz 160 jūdzes (apm. 256 km) ar vienu galonu (apm. 3 l) degvielas, ir lieliski vadāms  un apstājas labāk kā jebkas cits uz ceļa."

"Un ja mēs izveidotu moci ar viena litra dzinēju ar to pašu tehnoloģiju, es pieļauju, ka tas būs vismaz tikpat labs, un varēs viegli sasniegt 170 jūdzes (apm. 272 km) stundā."

Mašīnai ir divi motori: viens dīzeļa un otrs - elektriskais. Tas pilnībā pārvietojas tikai ar elektrisko motoru, līdz ātrums sasniedz 16 jūdzes stundā, pēc tam pieslēdzas dīzeļa motors. Abi motori strādā kopā, līdz ir sasniegts vajadzīgais ātrums, tad elektriskais atslēdzas un ļauj dīzeļmotoram to uzlādēt. Ja ir vajadzīga akselerācija, tad elektriskais motors atkal ieslēdzas un sniedz vajadzīgo paātrinājumu.

Videi draudzīgs šis mocis ir tādā nozīmē, ka dīzeļa dzinējs strādā mazāku laiku. Elektriskais padara pārējo darbu, kas nozīmē, ka dīzeļmotors var būt mazāks un efektīgāks.

Sodomskis pievienoja: "Par šo modeli ir izrādījuši interesi cilvēki no visas pasaules, kā arī kāda liels Ķīnas uzņēmums drīzumā ir nolēmis veikt investīcijas."

Dzinējs, kas ir veidots no tērauda un alumīnija, sver tikai 6.8 kg, ir novietots vieglsvara alumīnija un tērauda rāmī, kas nodrošina karstuma novadīšanu elektriskajam motoram.

Firma cer uz to, ka pēdējais ielas variants svērs aptuveni 105 kg, un būs pieejams ASV par $3500.

Papildus informācija ir pieejama: http://www.ecycle.com/

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !