S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
 Piedzīvojumi un stāsti 

Somija 2001. gada 8.- 15. augusts (5 nodaļās)
Kūms (Guntis)

Nodaļa 1/5
Uz nākamo nodaļu->

Nu sākšu ar to, ka gribēja braukt vismaz 4 ekipāžas. Bet beigās sanāca tikai divas. Viens mocītis Kawasaki KLE500 ar diviem cilvēkiem un lielu somu un Kawasaki Zephyr 750 ar vienu cilvēku , diviem čemodāniem un vēl kaudzi somu. Mūsu galamērķis- Laplandes kalni aiz polārloka. Bijām izdomājuši dzīvot teltī brīvā dabā, nevis dārgos kempingos, un tas arī izdevās. Bija pat Easy Pack guļammaisi līdzi. Brauciena budžets trim cilvēkiem uz diviem mocīšiem bija ap 500Ls ekonomiskā režīmā. Nobraucām ap 3800 km un varbūt pat drusku vairāk.

Ēdienu (konservus, buljonus un sauso kartupeļu biezputru, ko rekomendēju īpaši - ātri un viegli uz prīmusa pagatavot un vietas arī maz aizņem.), alkoholu un biļetes vienam virzienam uz prāmi un zaļo karti iepirkām savlaicīgi vēl Latvijā. Somijā ēdiens un alkohols ir stipri dārgs. Pārējo nepieciešamo ēdienu un dzeramo piepirkām supermārketos. Ja tur labi pameklē, tad šo un to ne pārāk dārgu var atrast (rekomendēju salātiņus-1kg maksā 2Ls).

No Rīgas izbraucām 2:00 naktī no 7 uz 8 augustu. Četras stundas- un mēs esam Tallinas ostā. (jāņem vērā laika starpība, savādāk var iznākt ķeza.) Ātrgaitas prāmis-katamarāns līdz Helsinkiem brauc ap pusotru stundu. Uz robežām un muitām viss notika ļoti ātri. Vislētākais prāmis maksā 9Ls cilvēkam un 6Ls mocim vienā virzienā. Tuvojoties Helsinkiem redzam brīnumainu skatu- salas no akmens un arī krasts no akmens ar kara laika nostiprinājumiem. Bijām domājusi, ka krastā apskatīsim karti, sapaunosimies u.t.t, bet nobraucot no prāmja, nebija pat kur piestāt- visur maksas stāvvietas un stipri pilnas.

Tā nu mēs galīgi negatavi braucām pa svešu un ļoti skaistu pilsētu nezināmā virzienā ar domu pēc iespējas ātrāk tikt ārā no pilsētas (pārāk spēcīga satiksme priekš mums). Tālāk gāja vēl trakāk- negaidot tikām virsū uz bāņa. Cilvēkam, kas pirmo reizi mūžā tur tiek, ir viegls šoks. Nav galīgi skaidrs, kā tikt tur, kur vajag un tie svešie nosaukumi arī galīgi jūk. Tā nu mēs uz viena viadukta izšķīrāmies- nu nevarējām padomāt, ka luksofors dos zaļo gaismu tikai dažas sekundes. Kā jau zināms, uz bāņa apstāties nedrīkst un kur tad tas otrs īsti palika, mēs piefiksēt nepaguvām. Tā nu mēs braucam pa bāni nezināmā virzienā un vēl bez kartes, jo tā otrā mocītī palika. Šis moments jau gandrīz radīja histēriju- stunda Somijā un jau nelaime. Ar dievpalīgu tikām nost no bāņa un nocopējām somu motociklistu.

Motociklisti starp citu visi arī tur sveicinās un to tur ir daudz. Man ar angļu valodu nav stipri labāk kā ar ķīniešu, bet par laimi mums bija sagādāta grāmatiņa ar dežūrfrāzēm somu valodā. Cilvēks bija loti atsaucīgs un ilgi pūlējās apstāstīt, kā jābrauc uz to Serēnu (pirms izšķiršanās bijām norunājuši uz turieni braukt). Viss izdevās- pēc stundas mēs Serēnā laimīgi satikāmies.

Mocīšus atstājām blakus maksas stāvvietai, bet somas ņēmām līdzi. Ūdens parkā bija ļoti foršs –tur mēs pirmo dienu arī pavadījām. Pēc tam stundu ilga naktsmāju vietas meklēšana. Atradām vecu ceļu mežā. Tādu gan īpaši daudz tur nav. Vakars pagāja pie prīmusa ar Latvijas Bonapartu un Finlandes Coca-Cola. Bija sagādāta arī apgaismes ierīce ar barošanu no mocīša.

Kūms (Guntis)
Uz nākamo nodaļu->

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !